İngilizcem.org

İngilizce öğrenmek için tüm gerekenler burada...


Vancouver Üniversiteleri

1- Vancouver Island University

1969 yılında kurulan Vancouver Island University bir devlet üniversitesidir. 10.000′in üzerinde tam- zamanlı öğrenci bulunmakta ve halen 50 farklı ülkeden 1.000 uluslararası öğrencisi devam etmektedir. Lisans ve lisansüstü programları, diploma ve sertifika programları ile 5 farklı seviyede de İngilizce Sertifika programı vardır. 110 hektarlık kampüs alanı içerisinde 294 kişilik tiyatro salonu, donanımlı kütüphane, spor salonu, sanat galerisi, fen laboratuvarı ve araştırma merkezi bulunmaktadır. Konaklama için kampüs içerisinde 200 yeni apartman dairesi ve öğrenci evlerinde tek kişilik odalar bulunmaktadır. Kampüs içerisinde kablosuz teknolojiler kullanılmakta, yeni eğitim teknolojileri merkezi ve medya merkezi bulunmaktadır. Uluslararası öğrenciler için açılan yeni bir merkez, öğrenvilere danışmanlık ve okula uyum sağlama konularında hizmet vermektedir.

Vancouver Island Üniversitesi sizlere mükemmel tesisleri , kaliteli programları ve uygun ücretleri ile avantajlar sağlamaktadır. Vancouver ve Victoria şehirlerine yakınlığı ve küçük şehir olmanın sağladığı avantajlarda yine Vancouver Island Üniversitesini tercih sebebidir.

- Öğrencilere sunulan çeşitli sosyal hizmetler; etkinlikler, eğlenceler, spor programları, aile yanında, kampüs içinde evde konaklama imkanları ve kampüs dışında ev konaklaması (off-campus housing) için yardım hizmetleri
- Kanada’da tam zamanlı çalışmak ve okumak isteyen öğrenciler için “co-op” programlar
- Mezun olduktan sonra Kanada’da tam zamanlı çalışmak isteyen öğrenciler için çalışma imkanı

İngilizce Sertifika Programı
Akademik Program 14 haftalık program, haftada 5 ders
Konuşma Programı 7 haftalık program – sürekli program
Akademik Program (Haftada 26 saat / 14 hafta süreli program) Başlangıç Tarihleri : Eylül / Ocak / Mayıs
İngilizce Hazırlık Programı ( Seviye 1 ve 2)
Temel İngilizce Programı (Seviye 3, 4 ve 5)
Temel İngilizce
Konuşma, gramer, akademik okuma ve yazma, araştırma becerileri, eleştirel düşünme.

Dil Becerileri
Seviye 3 - Kanada kültürüyle tanışma, gündelik konuşmalar, not almaya giriş, aktif dinleme.
Seviye 4 – Akademik çalışmalara giriş, akademik makale ve medya çalışmaları, toplantı ve takım çalışması becerileri, akademik sunumlar.
Seviye 5 - Kısa öykü ve film çalışmaları, medya ve edebiyat çalışmaları, iş hayatında iletişim, araştırma ve profesyonel sunumlar.

Akademik Kurslar
ESL kursundan en az B ortalaması olan öğrenciler başvurabilir.

Yönlendirmeli Eğitim
Kariyere yönelik akademik hazırlık, TOEFL hazırlık, telaffuz, kültürel incelemeler.
Konuşma Programı ( Haftada 26 saat / 7 Hafta süreli program / Her seviyeden öğrencilere açıktır.)
Başlangıç Tarihleri : Eylül / Ekim / Ocak / Şubat / Mayıs / Haziran
Konu : Her seviyeden öğrencinin konuşmasını geliştirmesini sağlamak.
Genel İngilizce becerileri, konuşma ve dinleme, Kanadalılar’la pratik imkanı, grup aktiviteleri, kültürel çalışmalar.
Bu program iletişim becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır.

Vancouver Island University Lisans Programları ve Avantajları
Vancouver Island University’de lisans programını tamamlayan öğrenciler birçok avantaja sahip olurlar. Uygun eğitim ücretlerinin yanı sıra, ortalama olarak bir üniversite sınıfının dörtte biri büyüklüğünde sınıflara sahip olmasının sonucunda, öğretim görevlileri ile daha kolay iletişim kurulur. Tüm dersler nitelikli öğretim kadrosu tarafından verilir. Vancouver Island University mezunlarını ayrıcalıklı kılan da bu özel ilgidir. Vancouver Island University’den mezun olan öğrenciler ödül ve burslar alabilecekleri önemli Kanadalı ve uluslararası yüksek lisans kurumlarına kabul edilir.

En çok talep edilen lisans programları işletme, bilgisayar, turizm, yönetim, antropoloji, biyoloji, kriminoloji, psikoloji, ve diğer programlardan oluşur. Vancouver Island University’nin sunduğu lisans programlarına yaklaşık 300 uluslararası öğrenci kayıtlıdır.

2- Capilano University - Vancouver

1968 yılında kurulan, Capilano Üniversitesi British Columbianın en eski kamu tarafından finanse edilen lise sonrası kurumlardan biridir. 7.000 'den fazla öğrencisi ile üniversite, her dönem 45 ülkeden gelen 600 den fazla uluslararası öğrenciyi ağırlamaktadır. Üniversite Lisans Dereceleri Fen Transferi, Önlisans, Kariyer / Mesleki ve İkinci Dil (ESL) İngilizce sunulan programlardandır. Capilano Üniversitesi Kanada genelinde tanınan ve kredileri hem Kanadada hem de yurtdışında kolayca kabul görmektedir.
Üniversitenin ana kampüsü, Vancouverın kuzeyinde yer almaktadır ve Vancouvera sadece 30 dakika uzaklıktadır.

3- The University of (British Columbia UBC)

1908 yılında kurulan Kanada'nın önde gelen araştırma üniversitelerinden biridir ve sürekli olarak dünyada ilk 40 arasında yer almaktadır.Üniversitenin iki ana kampüsü bulunmaktadır.Dünya çapında 140 ülkeden 54.000 öğrenciye eğitim vermektedir.
Vancouver Kampüsü
Vancouver şehrine 30 dakika mesafededir. Kampüs 37.000 den fazla lisans ve 9.000 lisansüstü öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Okanagan Kampüs
British Columbia Üniversitesinin ikinci büyük kampüs Okanagan Vadisinde yer alır. 2005 yılında açılan kampüs, British Columbianın muhteşem bağcılık bölgesinde öğrencilere samimi bir öğrenme ve iletişim imkanı sağlar. Kampüs 6,500 'den fazla lisans ve 450 lisansüstü öğrenci yetiştirmiştir.