İngilizcem.org

İngilizce öğrenmek için tüm gerekenler burada...


Yabancı Dil ( İngilizce ) Eğitiminde Neden Vancouver?

Vancouver şehrinin , denizin ve dağların etkisiyle oluşan ılıman iklimi ve mükemmel doğa güzellikleri sayesinde dünyanın en güzel şehirleri arasında yer aldığını üst üste dünyanın yaşamaya en uygun şehri seçildiğini Vancouver Genel Bilgiler yazımızda da belirtmiştik. Buna bağlı olarak dil eğitiminiz için Vancouver’ ı tercih etmeniz halinde :

 • Vancouver’ ın en meşhur caddesi Robson’ da alışverişin keyfini çıkarma şansınız olacaktır.
 • Vancouver Adası ve Deep Cove’ın benzersiz doğal manzarasını görebilirsiniz.
 • İngilizcenin yanında kayak da öğrenebilirsiniz.
 • Vancouver yakınındaki pek çok kayak merkezinde kayarak veya izleyerek kayak keyfini çıkarabilirsiniz.
 • Ilıman iklimiyle Kanada’nın diğer şehirlerinden daha farklı olduğunu görebilirsiniz. En azından kış mevsiminde bile kursunuza daha rahatça devam edebilirsiniz.
 • Amerika'ya sadece birkaç saat uzaklıkta bulunduğundan dolayı da rahatlıkla Seattle ya da ünlü kayak merkezi Blackcomb'a gidebilirsiniz.
 • Vancouver uluslar arası bir yapıya sahiptir. Kendine özgü bir yaşam tarzı, canlı bir iş hayatı, dünyaca ünlü restorantları, büyüleyici tarihi yerleri, son moda alışveriş merkezleri vardır.

Vancouver ‘ daki Dil Okulları

1- GEOS Language Academy -Vancouver

GEOS, Vancouver'da şehir merkezinde yer almaktadır ve restorant, banka ve alışveriş merkezleriyle çevrilidir. Böylece öğrenciler bütün ihtiyaçlarını herhangi bir ulaşım aracını kullanmadan rahatlıkla karşılayabilmektedir. Okulun geniş pencerelerinden Vancouver' ın büyüleyici manzarası Stanley Parkı'nı ve biraz ileride şehrin en büyük alışveriş merkezi Robson Street' i görmek mümkündür. Okulda öğrencilerin akademik gelişimlerini izleyen ve aynı zamanda sosyal ve kültürel etkinlikler düzenleyen kaliteli bir eğitmen kadrosu vardır. Ücretsiz Internet olanağı, öğrenci salonu ve görsel-işitsel eğitim merkezi de bulunmaktadır. Okulun öğrenci kapasitesi yaklaşık olarak 200 öğrencidir. Dersler genel ve yoğun İngilizce olarak verilmektedir ve aynı zamanda TOEFL ve TOEIC hazırlık kursları, konuşma ve iş İngilizcesi kursları, yazma ve Japonca Konuşma becerileri kursları GEOS un sunmuş olduğu diğer eğitim programlarıdır. Düzey olarakta başlangıçtan ileri düzeye kadar eğitim verilmektedir.

2- EF Dil Okulu

Aktiviteleri macerayla birleştirmek istiyorsanız 1992’ da ilk hizmetini vermiş olan Vancouver EF Dil Okulu sizin için muhteşem bir tercih olacaktır.

Yaz Kampları

(13-16 yaş için)

Bir yandan ülkeyi keşfetmek bir yandan da İngilizce öğrenmek ve geliştirmek için yaşça daha küçük olan öğrencilere yaz kampları önerilmektedir.

(16 yaş ve üzeri yaş grupları için)

Tüm yıl boyunca Vancouver' da İngilizce kursları seçiminde çok geniş bir yelpaze sunulmaktadır. Seçenekler şunlardır :

· Genel ve yoğun İngilizce kursları .

· Onaylı bir Cambridge Sınav Merkezi olan okulda her türlü sınava hazırlanmanız çok kolay olacaktır. TOEFL , TOEIC , IELTS gibi.

· Öğrenciler kısa süreli ya da uzun süreli hangi tip kursu seçmiş olursa olsun herhangi bir özel ilgi alanı derslerini de kendi kurs programlarına ekleyebilirler. Vancouver'da ingilizce kurslarına ek olarak ekleyebileceğiniz dersler drama, fotoğrafçılık ve Kanada kültürü olabilir.

 • Vancouver' da ingilizce programları 6 ya da 9 aylık akademik programlar şeklinde öğrencilere sunulmaktadır .

· Staj programlarına katılarak CV'nizi güçlendirebilirsiniz.

Vancouver'da Konaklama

Aile yanında konaklamayı seçerek sınıf dışında da İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Vancouver'da ingilizce kurslarını seçen yetişkinler için aile yanı konaklama dışında yurtta kalma seçeneği de sunulmaktadır. Vancouver'da EF Dil Okulunun 2 öğrenci rezidansı da bulunmaktadır. Yurtlardan bir tanesi okula 15 dakika yürüyüş mesafesindedir.

3- St. Giles International - Vancouver

Bütün diğer dil okulları gibi şehir merkezinde yer alan 50 yılı aşkın deneyime sahip olan St. Giles International , hem Kanada’ nın hem de Vancouver’ ın en köklü dil okullarından biridir.

Modern ve güncellenmiş birçok ekipman ve materyallerle donatılmış sınıflara sahiptir.

Okulda öğrencilerin akademik gelişimlerini izleyen ve onlara danışmanlık yapan , aynı zamanda sosyal ve kültürel etkinlikler düzenleyen tecrübeli bir yönetin ve öğretmen kadrosu vardır.

Dil okulundaki İngilizce Kursları ve ders saatleri şöyledir

 • Tüm gün yoğun (haftalık 28 ders)
 • Yarım gün yoğun (haftalık 20 ders)
 • Öğleden sonra programı (haftalık 15 ders)
 • Birebir Genel İngilizce
 • Akademik Dönem Kursları
 • Uluslar arası sömestr kursları (ISC)
 • Sınavlara Hazırlık Kursları
 • Cambridge (haftalık 20/28 ders)
 • TOEFL, IELTS ve TOEIC hazırlık kursları
 • İş İngilizcesi
 • Turizm İngilizcesi
 • Öğretmenlere yönelik TESOL kursları

4-ILAC ( İnternational Language Academy of Canada)

Vancouver ’daki ILAC Dil Okulu da aynen Toronto’da olduğu gibi şehrin tam merkezindedir.

İngilizce eğitimi ve üniversiteye hazırlık programları sunan kurs tam 11 senelik deneyimiyle Kanada’ nın en iyi okulları arasındadır. Sadece verdiği İngilizce eğitimi ile değil öğrenci danışmanlık servisiyle de kaliteli bir hizmet sunmaktadır.
Binlerce öğrenci sadece İngilizce öğrenmekle kalmayıp Kanada’nın en iyi üniversitelerine de yerleştirilmektedir.
ILAC bugüne kadar birçok ödül almıştır; Kış 2008–2007 Language Star Awards ödülü ve Top Language School of the year ( yılın en iyi okulu) ödülü bunların başında gelmektedir.