İngilizcem.org

İngilizce öğrenmek için tüm gerekenler burada...


Neden Toronto'da İngilizce?

1- Kuzey Amerika'daki en temiz ve güvenli şehirlerden birisidir.

2- Toronto'da dünyanın birçok yerinden gelmiş olan 5 milyonun üzerinde insan yaşamaktadır ve bu insanlar Toronto'yu tartışmasız en renkli ve çok kültürlü şehir haline getirmektedir.

3- Kanada’nın en büyük şehri oldukça canlı ve yaşam doludur.

4- İngilizce kursunuz süresince Toronto'yu keşfetmek için zaman ayırmalısınız. Çünkü bu şehirde sizin için bir şeyler mutlaka vardır. Doğaseverler için Ontario Gölü' , Niagara Şelalesi , Toronto Adaları ve parkları , meşhur hayvanat bahçesi

5- Sanat ve kültürle ilgileniyorsanız Art Gallery of Ontario ve Fort York da dahil çok sayıda müze ve galeriler bulunmaktadır .

6- 'Kanada'nın New York'u' olarak bilinir. Farklı milliyetlerin karışımı burayı çok kültürlü bir şehir haline getirmiştir.Bu da yurtdışında İngilizce eğitim için en ideal ortamı sağlar.

7- Toronto'daki yurtdışı eğitim programları özellikle iyi bir deneyimdir . Toronto'daki İngilizce dil kurslarında anadili İngilizce olan öğretmenlerden İngilizce öğrenebilir ve aynı zamanda dünyanın en ilgi çekici şehrini keşfedebilirsiniz.

8- Sadece Ingiliz Eyaleti olması , ingilizcenin hakim dil olmasından ve Fransızca duymayacağınızdan dolayı ingilizcenizi daha da kolay ilerletme şansınız olacaktır.

9- Kurslarda Aktivite programı dahilinde hafta sonu piknikleri, buz pateni günleri , tarihi yerlere turlar , Niagara Şelalelerine

geziler düzenlenmektedir. Ve böylece pratik yapma şansınız artmaktadır.

10- Binlerce öğrenci sadece İngilizce öğrenmekle kalmayıp Kanada’nın en iyi üniversitelerine yerleştirilmektedir. Kurslar , dil eğitiminin yanında çok kaliteli danışmanlık hizmetleri de vermektedirler.

Başlıca Dil Okulları

1- LSI ( Language Studies International )

LSI, dünya geneline yayılmış birçok dil okuluna sahiptir.İngilizceyi İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda veya Avustralya'daki okullardan birinde öğrenebilirsiniz. Fransa ve İsviçre'de de dil merkezleri bulunmaktadır. Dil merkezlerinin tümü konforlu bir ortama sahiptir ve en yeni materyallerle ve kaynaklarla donatılmıştır.

Kanada Şubeleri ise , 1965'te kurulmuştur. Kanadada bulunan iki lokasyonunda verdiği dil eğitimi ile , ana dilleri ingilizce olan öğretmenler eşliğinde, kişisel ve özel yaklaşımı ile farkını hissettirecektir.

LSI Toronto, şehrin en seçkin yerleşim alanlarından biri olan Rosandale' dedir. Okul, büyük ve modern bir iş merkezinin 2. ve 3. katında bulunmaktadır. Okulun geniş bir avlusu vardır ve çalışma odaları, mutfak olanakları, çok amaçlı odaları öğrencilerin taleplerini karşılayacak şekilde düzenlenmiştir.
Haftada 20 ve 30 ders olmak üzere genel ve yoğun İngilizce programları sunulmaktadır, her ders 50 dakikadır. Sınavlara hazırlık kursları ( TOEFL ve Cambridge Hazırlık ) ile birçok öğrencinin Kanada da üniversite eğitimine adım atmasına yardımcı olmuştur. Business ( iş) İngilizcesi eğitim olanakları sunmaktadır.

Fransızca Kursları da Montreal Şehrindedir.

2-ELS Dil Okulu

Amerika merkezli olan ELS Dil Okulu, Amerika Birleşik Devletlerinin 51 Eyaletinde, çoğunluğu üniversite kampüslerinde olan okullarında 50 yılı aşkın süredir kaliteli bir eğitim sunmaktadır.
2011 yılında, Toronto ve Vancouver’ da açılan şubelerinde öğrencilerine Kanada ’da da en iyi şekilde hizmet vermeye başlamıştır.
ELS Dil Okulu Kanada’da sunmuş olduğu programlarla da Kuzey Amerika’ daki ününü devam ettirmektedir. Kanada şubelerinde sunulan programlar;

Genel / Yoğun İngilizce

Süper Yoğun İngilizce

İş İngilizcesi

Staj programı

TOEFL ve sınav hazırlık Programları

IELTS Programları

Akademik Üniversite Geçiş Programları

Genç öğrenci kampları ve Grup ingilizce programları

Yaz ve Kış Kampları

Ayrıca, ELS’nin Kanada şubelerinde eğitim alan öğrenciler, herhangi bir TOEFL puanı almadan Kanada’da 6, Amerika’da ise 550’den fazla üniversiteye Sınavsız geçiş yapabilmektedir.
ELS okulu ile sınavsız geçiş yapabileceğiniz Kanada Universiteleri ise şunlardır
*Douglas College *Ashton College
*Mount Saint Vincent University

Cuma günü öğleden sonra herhangi bir sınıf dersi yapılmamakta, yerel ve populer yerlere geziler planlanmaktadır.
Kurs personeli alternatif seyahat düzenleme , vize, yerel ulaşım , konaklama ve her türlü genel destek için size yardımcı olmaktadırlar.