İngilizcem.org

İngilizce öğrenmek için tüm gerekenler burada...


Ottawa’da Tavsiye Edeceğimiz Dil Okulları

1- Geos Dil Okulları

İngiltere, ABD, Kanada, Güney Afrika Cumhuriyeti, İrlanda, Singapur, Malta ve Yeni Zelanda da 29 ayrı merkezde 30 yılı aşkın bir süredir dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrencilere İngilizce eğitimi veren GEOS Dil Okulları bulunduğu her ülkenin akreditasyon kurumlarından onaylıdır. Merkezlerin bulunduğu ülke akreditasyon kurumlarına göre GEOS Dil Okulları programları ACCET, British Council, FIYTO, CAPLS, ACELP, NEAS, RELSA, English UK, English New Zealand ve English Australia tarafından tanınmaktadır.

GEOS Dil Okulları İngilizcenin yanı sıra İspanya ve Kosta Rika'da İspanyolca; Fransa'da Fransızca; Kore'de Çince ve Japonca; Japonya'da Japonca eğitimi de vermektedir. GEOS Dil Okulları, Dil eğitimi için özel olarak tasarlanmış sınıflara, anadillerinde eğitim veren deneyimli öğretim kadrosuna, çeşitli sosyal aktivite programlarına ve kaliteli konaklama standartlarına sahiptir. GEOS Dil Okulları dünyanın en büyük ve güzel şehirlerinde, şehirlerin tam merkezlerinde oldukları için tüm sosyal ve kültürel aktivitelere katılmanızı kolaylaştırırlar. GEOS dil okullarına geldiğiniz ilk gün gireceğiniz yazılı sınav ve mülakat sonrasında seviyeniz doğru belirlenerek size en uygun sınıfa yerleştirilerek derslerinize başlayabilirsiniz .

GEOS Dil Okulları Kanada da 6 şubeye sahiptir :

GEOS Calgary İngilizce Dil Okulu

GEOS Vancouver İngilizce Dil Okulu

GEOS Montreal İngilizce Dil Okulu

GEOS Ottowa İngilizce Dil Okulu

GEOS Toronto İngilizce Dil Okulu

GEOS Victoria İngilizce Dil Okulu

GEOS Ottowa English Academy

Ottawa güvenli oluşu, doğal güzelliği ve tarihi ile ünlüdür. 150'den fazla elçiliğe sahip olmasıyla da gerçekten tam bir kültür şehri olan Ottawa, harika mutfağı ve hareketli gece hayatıyla özel bir ortam sunarak misafirlerini her zaman memnun etmeye çalışan bir başkenttir. Doğayı, kültürleri ve macerayı sevenler için Ottawa tam da gelinmesi görülmesi gereken bir şehirdir.

Okul şehir merkezinde otobüs yollarının kesiştiği bir yerde ve dükkânlardan, restoranlardan birçok turistik yere 5 dakika uzaklıkta bulunmaktadır.

GEOS Ottawa Okul Olanakları:

Tam donanımlı 11 sınıf

Ücretsiz internet bağlantısına sahip bilgisayarlar odası

Öğrenci alanı ve mutfak

TV ve video/DVD araçları

Günlük konuşmalarda işinize yarayacak olan dil seviyenizi geliştirmek için tasarlanan programda gramer, yeni kelime bilgisi ve telaffuz, konuşma, dinleme, okuma ve yazma konularına odaklanılır. Ders kitabının yanı sıra rol oyunu, gazete & dergiler vb eğitiminizin bir parçası olmaktadır.

2- Sprachcaffe Language Plus

Ottawa Sprachcaffe’nin İngilizce kurslarından birini almak geleceğinize yatırım yapmaktır ve bu size benzersiz yerleri ziyaret etme fırsatı, önemli bir deneyim ve yeni arkadaşlıklar kazandıracaktır.

Sprachcaffe Language Plus da tıpkı diğer dil okulları gibi , şehrin merkezinde konumlanmıştır. Ana ulaşım sistemlerine, şehrin simgesi Parliament Hill’e ve Rideau Alışveriş merkezine yürüme mesafesindedir. Dil okulunda, 10 tane bilgisayarlı sınıf, büyük ekran televizyonlar, mutfak tesisleri, konforlu öğrenci salonu, ücretsiz internet ve (WiFi) internet erişimli bilgisayar laboratuarı da bulunma ve ingilizceyi öğrencilerin en etkin bir şekilde kullanmalarına imkan sağlamaktadır.

Kurs Programları ise yarı zamanlıda başlayarak süper yoğunlaştırılmış programa kadar mevcuttur. Şöyle ki
• Part – Time Course
• Semi – Intensive Course
• Intensive Course
• Super Intensive Course

Konaklama İmkanları
Aile yanı konaklama
Aile ile günlük iletişiminizin olması, sınıf dışında İngilizce pratik yapma ve geliştirme imkanı sağlayacaktır. Ek olarak, Kanadalı halkın günlük yaşamları ve zihniyeti hakkında bilgi edinme şansınız olacaktır. Öğrencilere verilecek olan odalar tek kişiliktir ve konaklama tipi yarım pansiyondur, yani kahvaltı ve akşam yemeği aile ile beraber yenir. Aileler okula ortalama 30 - 45 dakikalık uzaklıkta yaşamaktadır ve bu nedenle otobüs ile ulaşım sağlamanız gerekmektedir.

Apartman Konaklama
Diğer ülkelerden gelmiş öğrencilerle bir daireyi paylaşabilirsiniz. Apartman konaklamalarında mutfak ve banyo ortak kullanılır. Apartman konaklama seçeneği iletişim kurma konseptinin bir parçasıdır ve apartmanda diğer öğrencilerle konaklamak, öğrencilerin birbirleri ile iletişim kurmaları ve öğrendikleri dili pratik yapmalarını sağlamanın bir yoludur. Diğer ülke dillerini bilmediğiniz ve diğer öğrenciler de sizin dilinizi bilmediği için ortak anlaşma dili olarak ingilizceyi kullanmak zorundasınız.

Apartmanların Özellikleri:
• Tek ya da çift kişilik oda
• Paylaşımlı mutfak ve banyo
• Okula uzaklık: Ortalama 45 dakika
Standart ve konfor apartmanlar bulundukları lokasyon ve sundukları imkanlara göre farklılık gösterir.

Yetişkinler için Dil Kursları

Sprachcaffe Language Plus, dünya çapında 31 farklı dil okulunda, 7 farklı dilde dil eğitimi veren oldukça köklü bir kurumdur. Başlangıç seviyesinden ileriuzmanlık seviyesine kadar, her seviyede ve türde sunulan dil eğitim programları, herkes için uygun seçenekler sunmaktadır. 25 yıldan uzun süredir dil kursları alanında hizmet veren bir kurum olarak, dil kursu öğrencilerine diledikleri dilde eğitimi, o dilin konuşulduğu ülkede sunarak, öğrencilerin yeni bir dil öğrenirken, farklı kültürleri keşfetmeleri de amaç edinilmiştir.

Gençler için Dil Kursları

Gençler için dil okulu kampları , dünyanın bir çok yerinden genç insanı bir araya getiren ve özellikle de gençler için hazırlanmış programlardır. Genç ve yüksek motivasyonlu Sprachcaffe öğretmenleri, öğrencilerin ders süresince birbirileri ile iletişim kurmalarını teşvik etmekte ve yönlendirmektedirler . Bunun sonucu olarak, dil kursları oldukça etkindir. Gençler için hazırlanmış dil kamplarının vazgeçilmezi aktivite programları da gençlerin dil öğrenirken hoşça vakit geçirmelerini sağlamaktadır .