İngilizcem.org

İngilizce öğrenmek için tüm gerekenler burada...
Kanada’da İngilizce Dil Eğitimi Almak

Ülkemizde üniversite eğitimi de dahil yıllarca ingilizce öğrenmemize rağmen konuşamazken yurtdışına birkaç ay giden birisi konuşabiliyor. Nedir bu yurtdışının tılsımı ?Cevabı aslında çok açık .Biz ülkemizde her ihtiyacımızı anadilimizde karşıladığımız için ve pratik yapmadığımız için yabancı dili öğrenmekte güçlük çekiyoruz. Yurtdışında Eğitimin insana kazandırdığı en önemli şey burada ortaya çıkıyor. Orada yaşamak için, ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için, kendinizi anlatabilmeniz için o dili konuşmak zorundasınız yani öğrenmelisiniz.

Yurtdışında da bir dil okulu tercih edilirken bizim dili öğrenmedeki amacımız, zaman ve okulun niteliği önemli faktörlerdendir. İngilizce öğrenmek ve bildiğiniz İngilizceyi pratik yaparak daha da ilerletmek için yurtdışında bir dil okulu arıyorsanız, Kanada’da bulunan dil okullarını incelemenizi tavsiye ederiz.

Yabancı Dil Eğitiminde Neden Kanada ?

1- Öncelikle kaliteli bir eğitim seçmiş olursunuz . Kanada’da, tüm eğitim alanlarında olduğu gibi, uluslararası dil eğitimi de Kanada hükümetinin kontrol ve gözetimindedir . Gerek bir danışmanlık şirketince gerekse bireysel olarak dil kursuna kaydınızı yaptırdığınız andan itibaren o okulun öğrencisi sayılırsınız.
2- Dünya’nın refah düzeyi en yüksek ülkelerinden birinde dil eğitimi almayı tercih etmiş olursunuz. Kanada, 1994 yılından bu yana Birleşmiş Milletler tarafından dünyada yaşanılacak en iyi on ülkeden biri seçilmektedir.
3- Ekonomik bir dil okulu seçmiş olursunuz. Kanada dil okulları son yıllarda dünyadaki dil okulları içinde yerini almak ve bu pazardaki paylarını arttırabilmek için yabancı dil öğretim programlarında çok önemli indirim ve kampanyalar uygulamaktadır.
4- Güvenli bir ülkeyi tercih etmiş olursunuz.Düşük suç ve şiddet oranı gibi nedenlerle dünya sıralamasında yüksek sırada yer almıştır. Ayrıca dil okulları sizi havaalanından alıp konaklama yerinize ulaştırma güvencesi de verir. Daha doğrusu vermek zorundadırlar.
5- Dil öğrenmenin yanında gezip görmeyi dinlenmeyi ve tabiatı seviyorsanız Kanada bu alanda da cömert bir ülkedir.
6- Hem İngilizce hem de Fransızca Öğrenebilirsiniz. Kanada, iki resmi dili olan bir ülkedir. Hem İngilizce hem de Fransızca . Kanada’nın Fransızca konuşan halkının büyük çoğunluğu ülkenin doğusunda bulunan Quebec eyaletinde yaşar . Dil okulu için eğer Montreal i tercih ederseniz bir de bakmışsınız bazı fransızca kelimeleri ve yapıları da öğrenmişsiniz. Hatta Centre Linguista gibi bazı dil okullarında 3.dil olarak ispanyolca kursları bile mevcuttur.
7- Kaliteli Konaklama Hizmetlerine sahip olacaksınız. Kanada’da eğitim alırken , konaklama ihtiyacınız bir değil birden fazla seçeneğiniz olacaktır. İsterseniz native speaker olan yani anadili ingilizce olan bir ailenin yanında konaklamayı tercih edebilirsiniz. Genelde bol miktarda pratik için tavsiye edileni budur ama , dilerseniz de öğrenci yurtlarında kalabilirsiniz. Bu seçenek de gittiğiniz tüm okullarda size sunulacaktır. Daha doğrusu sunulmak zorundadır. Size hiçbir şekilde sadece şurada kalabilirsiniz denilemez . Ayrıca eğer yanında kaldığınız aile ile problem yaşarsanız sizin evinizi değiştirmek zorundadırlar.

Bu saydığımız nedenlerden dolayı dünyanın pekçok yerinden yurtdışında dil eğitimi almak isteyen çok sayıda öğrenci Kanada’da ki dil okullarını tercih etmeye başlamıştır. Bu öğrenciler arasında Türklerin de sayısı her geçen gün artmaktadır.

Dil okullarının bulunduğu başlıca şehirler : Montreal , Vancouver , Toronto ve Ottawa’ dır. Büyük dil okullarının bu şehirlerin hepsinde de şubeleri mevcuttur. Bu şehirler, şehirlerdeki dil kursları ve üniversiteler hakkında da sizleri bilgilendireceğiz...

Rukiye ATAK , Ingilizce Öğretmeni